SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Jaki jest aktualny WIBOR w lutym 2024 r.?

Data ostatniej aktualizacji:

Jaki jest aktualny WIBOR w lutym 2024 r.

Każdy zainteresowany może samodzielnie sprawdzić aktualne stawki WIBOR 2024. Dane te dostępne są na stronie administratora stawek WIBOR, którym jest GPW Benchmark S.A.

W lutym 2024 r. aktualny wskaźnik wynosi zarówno dla WIBOR 3M, jak i dla WIBOR 6M 5,85%. Stawka ta nie różni się w praktyce od notowań WIBOR w styczniu 2024 r.

Pozew o WIBOR

Obecnie zaobserwować można, że wielu kredytobiorców decyduje się na wniesienie pozwu WIBOR. Sprawy o WIBOR są stosunkowo nowymi, nie ma w tym zakresie jeszcze wypracowanego orzecznictwa. Warto z pewnością, przed wniesieniem pozwu, skontaktować się z kancelarią WIBOR w celu zasięgnięcia pomocy prawnej.

Kredytobiorcy mają prawo żądać unieważnienia kredytu WIBOR lub usunięcia klauzul umownych dotyczących WIBOR z zapisów umowy. Obydwa rozstrzygnięcia przyniosą wymierną ulgę ekonomiczną. W zakresie wstępnego wyliczenia wartości roszczenia warto skorzystać z darmowego kalkulatora WIBOR.

Autor: radca prawny Maciej Fiedorowicz WA-15162

Źródła: https://gpwbenchmark.pl


Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)

Inne wpisy z tej kategorii

Ruszyły wakacje kredytowe – co warto wiedzieć?

Ruszyły wakacje kredytowe – co warto wiedzieć?
Wakacje kredytowe, a więc zawieszenie płatności raty kredytu można uzyskać już w czerwcu! Aby jednak wstrzymać płatność raty należy wcześniej...

Czy unieważnienie umowy kredytowej w złotówkach jest bardziej skomplikowane niż w innych walutach?

Czy unieważnienie umowy kredytowej w złotówkach jest bardziej skomplikowane niż w innych walutach?
Unieważnienie umowy kredytowej, zarówno w złotówkach, jak i w innych walutach, może być skomplikowane, jednak stopień trudności może różnić się...

Co dalej z kredytem zero procent?

Co dalej z kredytem zero procent?
Polacy w dalszym ciągu czekają na obiecany kredyt zero procent. Do 17 maja 2024 roku trwał etap konsultacji. Na ostateczną...