SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Wakacje kredytowe w 2025 roku

Data ostatniej aktualizacji:

Wakacje kredytowe w 2025 roku

W 2025 roku kredytobiorcy nie będą mogli liczyć na wakacje kredytowe. Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużenia tej formy wsparcia. Zamiast tego kredytobiorcy w dalszym ciągu mogą korzystać z dofinansowania z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców (FWK), który przejmie rolę wspierania osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

Pomoc z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców

Wsparcie dla kredytobiorcy z Funduszu Wsparcia Kredytobiorcówmoże być przyznane na okres maksymalnie 40 miesięcy. Co do kwoty możliwej do otrzymania to nie może przekraczać ona 3 tysięcy złotych miesięcznie. Maksymalnie zatem można uzyskać kwotę 120 tysięcy złotych. Kwoty te Bank Gospodarstwa Krajowego przekazuje bezpośrednio do banku.

Dofinansowanie rat polega na przekazywaniu przez Bank Gospodarstwa Krajowego miesięcznej dopłaty do raty kredytu w wysokości 3 tysięcy złotych miesięcznie. Uzyskane wsparcie należy zwrócić po 2 latach od wypłaty ostatniej raty. Spłata udzielonego wsparcia dokonywana jest w 200 równych i nieoprocentowanych ratach. W przypadku gdy kredytobiorca bez opóźnienia spłaci 134 raty, pozostała część rat zwrotu wsparcia lub pożyczki na spłatę zadłużenia zostanie umorzona.

Pomoc Kancelarii WIBOR

Kredytobiorcy posiadający kredyt złotówkowy z oprocentowaniem zmiennym opartym o WIBOR mogą szukać pomoc w sądzie, gdzie podważą postanowienia umowy kredytowej dotyczące WIBOR. Przed złożeniem pozwu należy skontaktować się z doświadczoną kancelarią. Kancelaria WIBOR przeanalizuje Twoją umowę kredytową i przedstawi szanse na powodzenie postępowania w sądzie. Kalkulator WIBOR pozwoli zaś określić korzyści jakie można uzyskać podważając WIBOR.


Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)

Inne wpisy z tej kategorii

Stopy procentowe w grudniu 2024 r.

Stopy procentowe w grudniu 2024 r.
Gwiazdkowego prezentu dla kredytobiorców nie będzie. Rada Polityki Pieniężnej podczas grudniowego posiedzenia zdecydowała, że główna stopa NBP stopa referencyjna w...

Sąd Okręgowy w Suwałkach usuwa WIBOR z umowy kredytu! Świetne wieści dla kredytobiorców!

Sąd Okręgowy w Suwałkach usuwa WIBOR z umowy kredytu! Świetne wieści dla kredytobiorców!
4 października 2024 roku Sąd Okręgowy w Suwałkach wydał przełomowy wyrok w sprawie kredytu złotówkowego opartego o stawkę WIBOR (sygn....

Co o WIBORZE pisze BNP Paribas Bank w swoim raporcie finansowym?

Co o WIBORZE pisze BNP Paribas Bank w swoim raporcie finansowym?
Banki co kilka miesięcy wydają raporty, w których opisują swoją sytuację finansową, w tym m.in. przepływy, ryzyka, zobowiązania. W raporcie...