W 2025 roku kredytobiorcy nie będą mogli liczyć na wakacje kredytowe. Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużenia tej formy wsparcia. Zamiast tego kredytobiorcy w dalszym ciągu mogą korzystać z dofinansowania z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców (FWK), który przejmie rolę wspierania osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.
Pomoc z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców
Wsparcie dla kredytobiorcy z Funduszu Wsparcia Kredytobiorcówmoże być przyznane na okres maksymalnie 40 miesięcy. Co do kwoty możliwej do otrzymania to nie może przekraczać ona 3 tysięcy złotych miesięcznie. Maksymalnie zatem można uzyskać kwotę 120 tysięcy złotych. Kwoty te Bank Gospodarstwa Krajowego przekazuje bezpośrednio do banku.
Dofinansowanie rat polega na przekazywaniu przez Bank Gospodarstwa Krajowego miesięcznej dopłaty do raty kredytu w wysokości 3 tysięcy złotych miesięcznie. Uzyskane wsparcie należy zwrócić po 2 latach od wypłaty ostatniej raty. Spłata udzielonego wsparcia dokonywana jest w 200 równych i nieoprocentowanych ratach. W przypadku gdy kredytobiorca bez opóźnienia spłaci 134 raty, pozostała część rat zwrotu wsparcia lub pożyczki na spłatę zadłużenia zostanie umorzona.
Pomoc Kancelarii WIBOR
Kredytobiorcy posiadający kredyt złotówkowy z oprocentowaniem zmiennym opartym o WIBOR mogą szukać pomoc w sądzie, gdzie podważą postanowienia umowy kredytowej dotyczące WIBOR. Przed złożeniem pozwu należy skontaktować się z doświadczoną kancelarią. Kancelaria WIBOR przeanalizuje Twoją umowę kredytową i przedstawi szanse na powodzenie postępowania w sądzie. Kalkulator WIBOR pozwoli zaś określić korzyści jakie można uzyskać podważając WIBOR.