Umowa kredytowa w złotówkach – pomoc prawna

Pozwy przeciwko bankom wytaczane przez frankowiczów nikogo już nie dziwią. Jednak obecnie coraz głośniej mówi się także o pozywaniu banku przez kredytobiorców złotówkowych. Również i oni zmagają się obecnie z coraz wyższymi ratami kredytowymi, które dotkliwie wpływają na ich budżety domowe. Jeżeli posiadasz więc umowę kredytową w złotówkach warto bliżej przyjrzeć się temu tematowi, w tym dokonać analizy prawnej swojego kredytu pod kątem zawarcia w umowie kredytu klauzul niedozwolonych.

Odpowiednia kancelaria prawna dla kredytu złotówkowego

Stojąc przed wyborem odpowiedniej kancelarii do sprawy związanej z posiadanym kredytem złotówkowym z oprocentowaniem WIBOR należy podejmować ostrożne kroki. Wybór kancelarii prawnej czy adwokata, który zajmie się naszą sprawą może wpłynąć na jej powodzenie lub też nie. Odpowiedni adwokat zapewni skuteczną pomoc podczas starcia z bankiem.

Umowa kredytowa w złotówkach – adwokat

Posiadacze kredytów w złotówkach mogą w swoich umowach kredytowych posiadać postanowienia niedozwolone związane z zawartym w umowach oprocentowaniem opartym o stawkę WIBOR. Oprocentowanie WIBOR pojawia się w większości kredytów o zmiennym oprocentowaniu udzielanych przez polskie banki. Warto skorzystać z pomocy adwokata, który w pierwszym kroku dokona analizy umowy kredytowej zawartej w złotówkach. Może się bowiem okazać, że są szanse na uwolnienie się od umowy kredytowej wskutek jej wadliwości. Złożenie pozwu do sądu w przypadku wadliwości umowy to możliwość uwolnienia się od rosnących rat kredytowych.

Umowa kredytowa w złotówkach – jak wybrać kancelarię prawną?

Posiadając kredyt w złotówkach i wybierając kancelarię prawną trzeba zwrócić uwagę, w szczególności na poniższe kwestie:

  • doświadczenie – kancelaria specjalizująca się w sprawach związanych z umowami kredytowymi w złotówkach będzie z pewnością lepszym wyborem niż kancelaria, która nie ma doświadczenia w tym temacie. Większe doświadczenie to większa szansa na powodzenie sprawy. Doświadczony adwokat dokładnie przeanalizuje Twoją umowę kredytową i określi, czy istnieją podstawy do złożenia pozwu.
  • podejście do klienta – już przy pierwszym kontakcie z adwokatem można się zorientować czy działania, które podejmuje są szybkie i sprawne. Adwokat, który przykładowo zwleka z odpowiedzią na nasze pytania może również na późniejszym etapie tak postępować. Dobra komunikacja między adwokatem specjalizującym się w dochodzeniu roszczeń związanych z umowami kredytowymi zawartymi w złotówkach a klientem to podstawa.
  • opinie klientów – warto zwrócić uwagę na opinię o danej kancelarii prawnej. Mogą być one bardzo pomocne w podjęciu decyzji o podjęciu współpracy z daną kancelarią. 
  • koszt obsługi prawnej – z pewnością jest to jeden z najistotniejszych elementów dla osób posiadających umowy kredytowe w złotówkach. Jeszcze przed podpisaniem umowy dobra kancelaria prawna powinna szczegółowo przedstawić wszystkie koszty związane z obsługą prawną. Dobra kancelaria powinna także poinformować Cię o kosztach w przypadku przegrania sprawy.

Adwokat – umowa kredytowa w złotówkach

Wybór adwokata czy kancelarii prawnej przez osobę mającą kredyt w złotówkach nie jest zadaniem prostym. Obecnie temat dotyczący kredytów złotowych i usunięcia z umowy oprocentowania WIBOR to temat, o którym obecnie jest coraz głośniej. Dotychczas nie ma jednak prawomocnych orzeczeń w tym temacie. Istnieją już kancelarie, które złożyły w sądzie pozwy w tym przedmiocie. Kluczowe jest tutaj doświadczenie oraz to czy adwokat budzi Twoje zaufanie.

Jeżeli zastanawiasz się nad wystąpieniem przeciwko bankowi warto w pierwszym kroku wysłać dokumenty kredytowe do bezpłatnej analizy. Wysłaną umowę kredytową prawnik z naszego zespołu bezpłatnie przeanalizuje, a następnie zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązanie Twojego kredytowego problemu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI