Bank Pocztowy to bank, który w ostatnich latach stał się bardziej znany. Przejrzysta bankowość internetowa, jak też aplikacja mobilna, a także szeroka oferta produktów przyciągnęły wielu klientów.
Jakie dokumenty są potrzebne do otwarcia konta w Banku Pocztowym?
Bank Pocztowy rachunki prowadzi zarówno dla osób fizycznych, jak i przedsiębiorców.
Wniosek o założenie konta możesz złożyć zarówno w placówce banku, jak i przez Internet. Jeżeli chcesz otworzyć konto osobiste przez Internet wówczas kurier dostarczy Ci Twoją umowę o otwarcie rachunku bankowego pod wskazany przez Ciebie adres , a następnie podpisany egzemplarz umowy dostarczy do banku. Jeżeli zastanawiasz się jakie konto osobiste wybrać w Banku Pocztowym, to najlepiej skontaktować się bezpośrednio z infolinią banku lub udać się do placówki. Możesz także prowadzić konto firmowe w Banku Pocztowym. Oprocentowanie kont w Banku Pocztowym zależne jest od aktualnej oferty banku i wybranego typu konta.
Aby założyć konto osobiste w Banku Pocztowym musisz mieć ważny dowód osobisty lub mDowód. Jeśli nie masz polskiego obywatelstwa konieczne będzie okazanie paszportu. Co ważne. Co istotne, konto nie zostanie założone, jeżeli masz zastrzeżony nr PESEL. Zastrzeżenie można cofnąć na czas realizacji dyspozycji.
Czy Bank Pocztowy oferuje kredyty hipoteczne?
Tak, oferta kredytowa Banku Pocztowego jest szeroka. W Banku Pocztowym możesz zaciągnąć kredyt mieszkaniowy z hipoteką, jak też pożyczkę hipoteczną czy kredyt konsolidacyjny. Kredyt hipoteczny może być przeznaczony na zakup, budowę nieruchomości, ale również na jej remont. Okres kredytowanie to maksymalnie 35 lat, zaś kwota kredytu wynosi co do zasady do 80% wartości nieruchomości. Przed zaciągnięciem kredytu bank zbada zdolność kredytową przyszłego kredytobiorcy. Warunki uzyskania kredytu w Banku Pocztowym będą zależne m.in. od zdolności kredytowej.
Kilka słów o banku
Bank Pocztowy S.A. powstał w Bydgoszczy w 1990 r. Od samego początku związany jest z Pocztą Polską. Akcjonariuszami Banku Pocztowego są Poczta Polska S.A. (75%- 10 akcji) oraz Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. (25%+10 akcji).
Bank Pocztowy ma szeroką ofertę produktów finansowych i usług finansowych zarówno dla osób fizycznych, jak i przedsiębiorców. Oferuje kredyt, pożyczki, przelewy natychmiastowe Bank Pocztowy, ubezpieczenia, lokaty, fundusze, oferta depozytowa Banku Pocztowego i wiele innych. Bank Pocztowy ma także aplikację mobilną, która zapewnia bezpieczny mobilny dostęp do Twojego konta osobistego oraz innych produktów i usług Banku.
Unieważnienie WIBOR – Bank Pocztowy
WIBOR utrzymuje się na wysokim poziomie co nie napawa optymizmem osoby posiadające kredyty ze zmiennym oprocentowaniem. W efekcie tak wysokiego wzrostu stawki WIBOR raty kredytów złotówkowych uległy podwojeniu. Najbardziej negatywnie odczuły to osoby, które zadłużyły się na maksymalne kwoty przy rekordowo niskich stopach procentowych w Polsce, występujących podczas pandemii koronawirusa.
Prognozy co do wysokości WIBOR w przyszłości są w znacznym stopniu związane z dalszymi kierunkami polityki kraju w zakresie podwyższania stóp procentowych. Przewiduje się, że w najbliższym czasie WIBOR utrzyma się na aktualnym poziomie. Sytuacja gospodarcza z uwagi na jej niepewność może jednak ulec zmianie. Jednym z rozwiązań uwolnienia się od niepewnej sytuacji jest założenie sprawy w sądzie o unieważnienie WIBOR lub usunięcie go z umowy.
Kancelaria WIBOR specjalizująca się w tego typu sprawach to większe szanse na wygraną. Zachęcamy do skorzystania z prostego narzędzia, jakim jest kalkulator WIBOR, przy pomocy którego sprawdzisz co możesz zyskać.